Intermondial taşıma tek yüklemeyle ve aynı taşıma birimi içinde ürünlerin ellenmeden, birden çok taşıma yöntemleri ile taşınması olarak tanımlanmaktadır.

Bunda konteynır taşımacılığı veya treylerin hiç açılmadan kara yolu, demir yolu veya deniz yolu ile taşınması kastedilmektedir. Hedef yüklemede ağzı kapatılan ünitenin teslim yerinde açılmasıdır. Boş konteynırın, boş treylerin içinde bir ürün olmadan taşınmasına, içlerinde ürün olmadığı için intermodal adı verilememektedir.

Multimodal Taşıma ise ürünlerin en az iki farklı taşıma yöntemi ile taşınması olarak tanımlanmıştır. Birleşmiş Milletler Uluslararası Multimodal Taşımacılık konvansiyonunda da bu tanıma, bir ülkeden farklı bir taşıma sistemi ile yüklenip diğer ülkeden başka bir taşıma yöntemi ile teslim edilmesi eklenmiştir. Bu tanımla intermodal taşımacılık multimodal taşımacılığın özel bir uygulaması haline gelmiştir.

Holdink grup müşterilerine intermodal hizmeti sunarken ; karayolu araçları, yük / Ro-Ro gemileri, uçaklar ve tren gibi intermodallerinden faydalanmaktadır.

Hizmetlerimiz :

  • Tır+ gemi / gemi + gemi / gemi + tren kombine taşımacılık
  • Avrupa, Ortadoğu ve BDT ülkelerine kombine taşımacılık
  • Süratli ve maliyet odaklı lojistik çözümler